LALE TARLALARI VE GÖKSU DELTASI

Nisan 12-14

Doğa uyanıyor; doğru zamanda doğru yerde olmak şart! Bu gezimiz doğa fotoğraflarını sevenler için…

12 Nisan Cuma Sabah 10.00’da Konya Havalimanı’nda buluşuyoruz. Sıcak çay ve simitlerin ardından yola koyuluyoruz. Hedef lale tarlalarının oluşturduğu renkli grafiklerden mükemmel fotoğraflar çıkarmak. Çekimler bitince Silifke’ye devam ediyoruz. Yol biraz uzun ama ertesi gün için zaman kazanmak gerek.

13 Nisan Cumartesi sabah erkenden Göksu Deltası’nda yerimizi alıp beklemeye başlıyoruz. Koşullar iyi olursa birbirinden güzel yüzlerce kuşu görme şansımız var. Uzun tele lensler uydurabilirsek gelsin fotoğraflar. Teleleri olmayanlar üzülmesin, onlara da iş var. Göksu Deltası ülkemizin önemli bitki alanlarından biri ve nadir endemik türlere ev sahipliği yapıyor.

14 Nisan Pazar günü yükseklere çıkıyoruz. Yol boyu çiçekleri izleyerek dağlık Kilikya arkeolojisinin en önemlilerinden Uzuncaburç’u ziyaret ediyoruz. Dev tapınak başta olmak üzere antik kent çok görkemli. Son fotoğraf alanımız Toros Sıradağlarının derin vadilerinden Sason Kanyonu. Dik bir yamaç üzerinde kemer köprü kayalıklar ve derin oyuklar ilginç doğa kompozisyonu oluşturuyor.

Yolculuk Saat 17.00’de Adana Havalimanı’na olacak şekilde sona eriyor. Adana’ya gidip de kebap yemeden olmaz; tabii ki zamanımız kalırsa…

Getirilecek malzemeler: Yüksek rakımlarda hava değişken olabilir. Yağmurluk ve montunuz yanınızda olmalı. Rahat ve su geçirmeyen bir yürüyüş ayakkabısı ve giysiler önemli. Göksu deltası kumulu üzerinde uzun olmasa da yürüyüşümüz olacak. Kuş fotoğrafları için uzun tele objektif, makroya meraklıysanız makro lens ya da yakınlaştırıcı aparatlar (filtre vb.) yararlı olacaktır. Ayrıca müze kartınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayın!

Konaklama: Silifke Taşucu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir